
A szentesi téglakészítés emlékei elnevezésű gyűjteményt három szentesi téglagyűjtő, Bencsik Rita, Bugyi Attila és Nagy Zoltán közösen hozta létre. A gyűjtemény célja, hogy emléket állítson városunk egykori nagy múltú téglagyárainak, égetőinek. A gyűjtők tagjai a Monarchia Bélyegestégla- gyűjtők Egyesületének, amelynek célja a helyi és az egykori Monarchia területén működött téglagyárak, égetők termékeinek beazonosítása és megőrzése. A hajdanán Szentesen működött gyárak meghatározó szerepet töltöttek be városunk gazdaságában, és épületeink zöme ezekből a téglákból épült fel.
Nagy Zoltán téglagyűjteményét Szentesen, a Tóth József utca 2. szám alatt tekinthetik meg.



