Díszkút

Csaknem 140 évvel ezelőtt fúrták Szentes első ártézi kútját. Az 1886-ban megnyitott vízforrást egy évvel később egy Franciaországból hozott szoborcsoporttal is kiegészítették. A páratlan szépségű alkotás végül 1934-ig szépíthette a város főterét. Ezt követően a szobrok évtizedekig hánykolódtak, és bár több terv is született a díszkút helyreállítására, végül 1998-ig kellett várni a műalkotás újjászületésére. Napjainkban a Luther téren megtekinthető.

A helyszín megosztása / Share This Venue
A helyszín részletei / Venue Details
Helyszín a térképen / Venue Map
A helyszín részletei / Venue Details
Hirdetés